İstanbul
Ankara
İzmir
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkâri
Hatay
Iğdır
Isparta
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak

Uçakların duman izlerindeki sır: Chemtrail komplo teorisi

ucaklarin duman izlerindeki sir chemtrail komplo teorisi hpfXBlPH
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hepimiz gökyüzüne baktığımızda, uçakların ardında bıraktığı yoğun duman izlerinin oluşturduğu görüntüleri görmüşüzdür.  Peki bu duman izlerinin arkasında ne var?

Chemtrail komplo teorisi,

Bu teoriye inananlar, normal jet duman izlerinin nispeten çabuk yok olduğunu, ancak bu şekilde yok olmayan izlerin ise ilave maddeler içerdiğini öne sürüyor.

chemtrail komplo teorisi 3793

Bu teoriye inananlar, iddia edilen kimyevi püskürtmenin sebebinin Güneş radyasyonunu kontrol etmek,psikolojik manipülasyon, nüfus kontrolü, hava durumunu değiştirme, biyolojik veya kimyevi savaş olabileceğini iddia ediyor.

Ayrıca komplo teorisyenlerine göre bu izler, çeşitli hastalıklara ve başka sağlık problemlerine sebebiyet veriyor.

Ancak bir görüşe göre duman izleri, büyük yüksekliklerde (8–16 kilometre) meydana geliyor. Bu yüksekliklerde hangi kimyevi madde olursa olsun, püskürtülürse bir zarar vermeden dağılıp yüzlerce kilometre uzağa düşer veya yere inmeden bozunur.

Bir diğer görüş ise, yükseklik ne olursa olsun, püskürtülen dumanların içerdiği nano partiküllerin doğaya ve canlılara büyük zararlar verdiğini savunuyor.

PEKİ GERÇEK NE?

Bu şekildeki izler, sadece normal su tabanlı yoğunlaşma izleri olup rutin olarak yüksekten uçan uçaklarca belli atmosferik şartlar altında bırakılıyor.

Dünya’nın her tarafındaki bilim insanları ve hükümet yetkilileri, sözde kimyevî izlerin aslında normal duman izleri olduğunu defalarca teyit etmelerine rağmen, günümüzde hala bu teoriye inanan kişiler, havayolu şirketlerinden bunu ispat etmelerini istiyor.

chemtrail komplo teorisi 7095

KOMPLO TEORİSİ İLK OLARAK 1996 YILINDA YAYILDI

Chemtrail komplo teorisi, ilk olarak 1996 yılında ABD’de yayılmaya başladı. O tarihte, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait uçaklardan “ABD nüfusunun üzerine ne olduğu bilinmeyen maddeler püskürtülmesi” ve böylece “garip yoğunlaşma izi desenleri meydana gelmesi” bu teorinin konuşulmasına neden oldu.

Hava kuvvetleri ise hava durumunu değiştirme yönelik herhangi bir deneyin yapmadığını, bu amacı hedefleyen programların yürütmediğini ve gelecekte de böyle planların olmadığını açıkladı.

Bilim insanları ve federal kurumlar, bu teorinin varlığını devamlı reddederek izlerin sadece kalıcı yoğunlaşma izleri olduğunu ifade ediyor. Ancak tüm bu resmi açıklamalara rağmen, komplo teorisyenleri iddialarından vazgeçmiyor.

Birleşik Krallık ve Kanada’da yapılan bir çalışmaya göre sorulanların yüzde 2,6’sı tamamen, yüzde 14’ü ise kısmen Chemtrail komplo teorisine inanıyor.

İlginizi Çekebilir

  • WhatsApp ile paylaş
  • Facebook ile paylaş
  • Twitter ile paylaş
  • Yorum Yap

Kaynak : Ensonhaber

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap